Başkanın Mesajı


ŞAHİNBEY İLÇEMİZİ GELECEĞE TAŞIYORUZ 

Şahinbey ilçemiz Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı adrese dayalı nüfus kayıt sistemi 2019 nüfus sayımı sonuçlarına göre 906.043  kişilik nüfusu ile Türkiye'nin en büyük 3'üncü ilçesi olmuştur. Böylelikle bir çok ilden daha büyük bir nüfusa sahip olan ilçemizde göreve geldiğimiz günden bu güne kadar 184.061 kişilik nüfus artışı olmuştur. 

Göreve geldiğimiz 11 yıldan bu yana güler yüzlü, hızlı ve kaliteli bir hizmet anlayışı ve en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğu düşüncesiyle katılımcı, şeffaf ve sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşlarımızın talep ve istekleri doğrultusunda hizmetlerimizi yerine getirdik.  

Üstlendiğimiz sorumluluğun bilincinde olarak, her bölgeye eşit hizmet ve yatırım götürüyoruz. Şehir merkezindeki vatandaşımız hangi hizmetten faydalanıyorsa diğer mahallemizde ve ilçemize bağlı köylerimizde oturan vatandaşlarımız da aynı hizmetten faydalanma hakkı vardır dedik. Bu nedenle ekiplerimizle birlikte dört koldan çalışmalar yaptık. Yeni mahalle olan köylerimize de parklar, çocuk oyun alanları ve halı sahalar yaptık. Tüm yollarını asfalt ve kilit taşı ile yeniledik.  

Vatandaşımızdan gelen tüm istek ve talepler anında değerlendirmeye alınarak hizmetlerin geciktirilmeden yapılmasını sağladık ve vatandaşımızın istek ve taleplerine önem verdiğimizi belgelemek üzere Türk Standartları Enstitüsünden Metropol Belediyeler arasında bir ilk olarak 10002-2006 Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyet Yönetim Sistemi belgesini almaya hak kazandık. 

İçinde 1 Milyon 700 bin m²'lik alana sahip Türkiye'nin en büyük parkının bulunduğu Yeşilvadi projemiz start aldı. Hayata geçirdiğimiz bütün hizmetlerde, çağın gerektirdiği imkanlara uygun klasik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra, sosyal belediyecilik alanında da aynı hassasiyetle gayret gösterdik ve ülke çapında örnek teşkil edecek projelere imza attık. Eğitim, spor, kültür-sanat gibi sosyal belediyeciliğin her alanındaki çalışmalarımızla insanımıza faydalı olmanın gayreti içerisinde olduk.

Kurumsal yapımızın geliştirilmesi noktasında yapmış olduğumuz çalışmaların yanında halkımızla, esnafımızla ve ilçemizde bulunan diğer paydaş kurumlarla ilişkilerimizde, hoşgörülü ve çözüm odaklı olmaya gayret ettik. Birlik ve beraberliğimiz, hizmet anlayışımızda yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı tetikleyen en önemli unsur oldu. Müdürlüklerimizin ürettiği hizmetlere şahit olacağınız bu faaliyet bülteninde yapılan her şeyin altında birlikte çalışmanın, dayanışmanın, gerçekleştirdiğimiz fikir alış-verişlerinin önemli payı vardır.

Arzumuz, Şahinbey'i hak ettiği yere ulaştırmak, Gaziantep'in ve Türkiye'nin en modern, en çağdaş ilçesi haline getirmektir. Çabamız bunun içindir. Bu noktada hiçbir fedakârlıktan çekinmedik ve çekinmeyeceğiz. Bizler başarının bir takım oyunu olduğunu ve birlikten kuvvet doğacağını bilerek, bu inançla yolumuzu çizdik. Bu vesileyle; desteklerini bizlerden esirgemeyen, uyum içinde çalıştığımız meclis üyelerimize, başkan yardımcılarıma, birim müdürlerime, memurundan işçisine tüm belediye çalışanlarıma, attığımız her adımda, sabırlarıyla, hoşgörüleriyle projelerimizi destekleyen ve bize çalışma gücü veren Şahinbeylilere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Son olarak diyebiliriz ki; Geleceğe yönelik hizmetlerimiz ve yatırımlarımız artarak devam edecektir. Çünkü attığımız tüm adımlar, günü kurtarmaya yönelik değil geleceğe atılan adımlardır.

Saygılarımla.